Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/dunaj-odra-labe-vlade-zase-hrabe/763/

Dunaj - Odra - Labe, vládě zase hrabe!

11. listopadu 2020 10.00 – 11. listopadu 2020 12.00
Ministerstvo dopravy
AKCE ODLOŽENA, VIZ NÍŽE

Aktivní občané z Extinction Rebellion odmítají jen pasivně sledovat nekalé praktiky vlády ČR.

Pod rouškou aktuálních událostí vláda pokračuje ve schvalování ekologicky nepřijatelných projektů - kanálu Dunaj - Odra - Labe a nově také bude na programu vlády 21.10. návrh na rozšíření počtu míst hájených pro vodní nádrže o 21 přehrad.

Tedy na celkových 86 přehrad!

A to aniž by vláda celou věc diskutovala s experty, veřejností nebo obcemi. Můžeme počítat s cenou přehrad šplhající se nad 800 miliard, dalších 650 miliard za kanál DOL.

Prokazatelně se ale jedná o projekty, které nejsou vhodné a přínosné z pohledu adaptace na klimatickou změnu, ani z pohledu ekosystémů a biodiverzity.

Takhle nevypadá boj proti suchu, takhle vypadá snaha o megatunel peněz daňových poplatníků v ČR.

Chceme, aby ministerstvo a vláda zrušili schválenou první fázi projektu DOL, v níž jinak zahučí 15 miliard, které bychom v ČR nutně potřebovali například pro skutečnou adaptaci na sucho.

Ne na kanál, pro nějž nebude ani dostatek vody:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/219562248420006-sen-o-kanalu-dunaj-odra-labe/

/ ZMĚNA /

Původní středeční akci jsme z důvodu covidových opatření odložili prozatím na 11. listopad. Do té doby ale uspořádáme alespoň online protest: vyfoťte se svým vzkazem pro Ministerstvo dopravy a fotografie sdílejte zítra v 10h na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram) pod hashtagy #stopDOL, #DunajOdraLabeNE a #vládězasehrabe

Věříme, že se co nejdříve budeme moci potkat na velké společné akci - s vámi i dalšími eko- a klimatickými hnutími a organizacemi. Jsme rádi za váš zájem a držte se!

Můžete se také podepsat pod výzvu organizace Arnika zde: https://arnika.org/stop-dol