Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/krtci-vsech-kraju-spojme-se/891/

Krtci všech krajů, spojme se!

11. dubna 2021 18.00 – 11. dubna 2021 20.00
Česko
ZAHRADA PLNÁ KRTKŮ
celohnutíový komunitní videohovor pro úplně všchny, kteří se kdy cítili jako součást XR

Velevážení krtkové, krtkyně a krtčata hnutí Extinction Rebellion,
dostali jsme pocit, že jsme aktuálně obří kvetoucí zahradou plnou nor, v nichž společně norujeme, ale současně se mydlíme s pocitem izolace. V některých norách se potkávají stále titíž krtci, kteří jen vzdáleně slyšeli o dalších. Jiné nory mají sdílený pocit, že jsou úplně odtrženy od dalších a jejich aktivistické hlodání pozbylo smyslu. A pár krtků se nemůže zbavit dojmu, že kopou úplně celý zahradní systém sami. Občas to zase vypadá, že všude běhá třebas jen 10 stále stejných krtečků s podivným dojmem, že zbytek populace vychcípal hladomorem.

Chtěli bychom vám alespoň na moment ukázat celou zahradu a dát příležitost vykouknout z nory ven a porozhlédnout se po všech bytostech/tvorech našeho rozmanitého hnutí. Současná uzavírací doba v nás podpořila pocit skleněné izolace a my bychom už rádi zaklepali kladívkem na křehkou stěnu. Všichni se pereme s různými starostmi a všem nám chybí možnost vzájemně se na sebe podívat, obejmout a vyrazit do akcí.
Svoláváme tak krátký radostný videohovor pro všechny, kteří se cítí součástí hnutí Extinction Rebellion, nebo se tak přinejmenším někdy cítili.

Náš cíl je na krátký moment propojit všechny krtky, krtkyně a tarbíky, a to i ty, kteří už se za součást Extinction Rebellion nepovažují. Chceme si v krátkosti sdělit, proč nám aktuálně stále dává/nedává smysl hrabat se kypré hlíně občanských iniciativ, spolků a hnutí.
Cílem setkání není vymýšlet zdlouhavě strategii nebo na sebe házet reflexi předchozích kroků. Nejde o zamotání se v tom, co se komu líbí a nelíbí. K tomu bude jistě ještě mnoho dalších příležitostí. Teď bychom se prostě jenom všichni rádi viděli a před všemi dalšími akcemi si řekli: „My jsme!“ Protože my skutečně jsme. Nic víc, nic míň. Jen bychom rádi zase probudili komunitní aspekt hnutí, páč bez vzájemný soudržnosti si taky můžeme norovat vlastní zahrady.

Tak pokud se cítíš jako krtek v noře, myš v komoře nebo jako kachna blátotlačka a dává ti rozum se na pevně stanovené 2 hodinky potkat ve vzájemném videohovoru, škrtej v kalendáři datum 11. 4. 2021, neděle, 18:00.

Mimochodem, pokud máte bubáka z toho, co se na vás ve videohovoru chystáme, tak ho pohlaďte po hlavě a uložte do peřin, páč si dáme jen 2 společná kolečka a break-out room (povídání v menších skupinkách v rámci zoomu) s předem připravenou otázkou, kterou brzo vykopneme na zahradní trávník a sociální síť, ať máte čas si rozmyslet svá moudra.

Vši zváni! Hraboši též!

Setkáme se přes aplikaci Zoom na odkaze:
https://us02web.zoom.us/j/86179734763?pwd=QWtxK1ZjZXdhZ293emtFR1V6c2NBUT09