Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/pestuj-mesto-festival-mestskeho-pestovani-a-kompostovani/901/

Pěstuj město: Festival městského pěstování a kompostování

26. dubna 2021 10.00 – 2. května 2021 17.00
Pražská tržnice, Prague
Letos v týdnu 26. 4.-2. 5. 2021 vypukne oslava městského pěstování a kompostování! Kvůli opatřením, která aktuálně prorůstají životy nás všech, jsme se rozhodli festival Pěstuj město převést do online podoby. Vede nás k tomu nejen nepříznivý výhled ohledně konání veřejných akcí, ale i ohleduplnost vůči našim méně odolným sousedům a spoluobčanům. Věříme, že i tak si program všichni užijeme bez obav a s radostí, jakou nám pěstování nejen ve městě má přinášet.
Těšit se můžete na 20+ online webinářů a přednášek, 5 panelových diskusí a další aktivity napříč tématy, kde se dozvíte, zažijete a osaháte všechno, co vás o uzavřeném cyklu jídla nejen ve městě zajímá:
- jak kompostovat v bytě, ve vnitrobloku i na (komunitní) zahradě
- jak se obklopit zelení nebo pěstovat vlastní rajčata, když vlastní zahradu nemáte,
- jak zeleň ve městě svědčí všem jeho obyvatelům v každodenním životě a pomáhá s adaptací na změny klimatu,
- co můžete pro zelené město udělat jako sousedé, společenství i zastupitelé.
Čeká nás plejáda přednášek a webinářů, v nichž skvělí hosté přinesou inspiraci z českých i zahraničních měst, a zkušení lektoři předají know how, abyste svoje okolí mohli začít měnit hned zítra.
Program a informace o vstupném najdete už brzy přímo tady i na festivalovém webu - moc děkujeme za zájem a jeho rozsévání mezi vaše přátele a známé. A těšíme se už brzy na viděnou v online prostoru.
Za podporu děkujeme Magistrát hl. m. Prahy.