Praha: Míříme k vyhynutí (a co s tím můžeme dělat)

22. listopadu 2019 16.00 – 22. listopadu 2019 18.00
Filmová a televizní fakulta AMU, Smetanovo nábřeží 2, Prague, 110 00
Situace je vážná, planeta je v ekologické krizi. 🌍🌍🌍
Letošní říjen byl nejteplejším říjnem, který byl v dějinách lidské civilizace naměřen. Polovina českých smrkových a borovicových lesů umírá, napadena kůrovcem a ničena suchem. Vědci se shodují, že pokud nezačneme okamžitě jednat, čeká nás zhroucení klimatu.
My i naše děti čelíme velkému riziku.

🌲🌳Program: 🌲🌳
🐧16:00 – 17:00 1. část: Míříme k vyhynutí🐧
V této části probereme nejčerstvější vědecké poznatky ohledně klimatu, jeho vliv na společnost a naše životy.
Přednášející: RNDr. Erik Schwarzbach, Dr.agr.habil. Vystudoval přírodní vědy na Univerzitě v Brně, habilitoval na Technické Univerzitě v Mnichově, působil v Německu a v Rakousku. Po převratu návrat do ČSR a až do penze byl ředitelem odrůdového zkušebnictví v ČR. I když profesním zaměřením biolog, sleduje již déle než 30 let odborné poznatky o klimatu. Protože má důvodné obavy z dopadu klimatických změn při klimatické ignoranci a nečinnosti vládnoucích elit, snaží se o osvětu a popularizaci poznatků o klimatu.

🦋17:15 – 18:30 2. část: Co s tím můžeme dělat?🦋
Představíme historii ekologických a jiných občanských hnutí, filozofii Extinction Rebellion a nenásilných přímých akcí. Vysvětlíme, jak chce hnutí Extinction Rebellion přispět ke zmírnění jeho změny a co pro to můžeme společně udělat. Představí se pražská skupina XR a její odnože: XR Rodiče, XR Youth, XR International Community.
Přednášející: Thomas Franke, překladatel

🐇18:30 – 19:00 Diskuze🐇

Vše proběhne v aule U1, v budově bude cesta značena.
Vstup je zdarma, ale pokud můžete, přispějte, prosíme, na naše hnutí Extinction Rebellion.
🌿🌿Všichni jste vítáni! 🌿🌿