Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/pust-v-dobe-ekologicke-krize/841/

Půst v době ekologické krize

17. února 2021 9.00 – 28. února 2021 23.59
Velikonocím předchází 40denní půst, který má několikerý rozměr. Odepření si konzumu očišťuje tělo i ducha a křesťané věří, že ve spojení s modlitbou obrací k Bohu a dělá vnímavějším také k druhým.

V době ekologické krize může mít půst další příznivý důsledek. Drancujícím postojem naší společnosti ničíme ekosystémy a měníme klima, což se silně projevuje hlavně v oblastech globálního Jihu formou sucha, záplav a jiných klimatických katastrof, hladu nebo válečných konfliktů dopadajících na tamní obyvatelstvo i živou přírodu. Když si stanovíte půst, pomůžete tak nejen sobě, ale i ostatnímu životu na Zemi.

Zřekněte se v tomto období podle svého zvážení čehokoliv, co uznáte jako vhodné, hlavně negativních postojů, ale taky masa a výrobků mlékárenského průmyslu, rychlé módy, plastových obalů nebo zbytečných nákupů, spotřeby energií a cestování.

Zejména na tom se dá totiž ušetřit hodně – uhlíku, utrpení i peněz. A jako bonus pak můžete nevynaložené finanční prostředky věnovat organizaci Mary's Meals, která pomáhá stravovacími programy dětem právě v zemích nejvíce vyprahlého afrického Sahelu, které už nyní citelně zakoušejí dopady změn klimatu.
Příspěvky posílejte prosím na bankovní účet Mary's Meals č. 4410277/0100, do zprávy pro příjemce uveďte „Půst v době ekologické krize“. Více o organizaci najdete na www.marysmeals.cz.

Děkujeme, že se připojíte k naší iniciativě.
Dejte nám vědět o Vašem úsilí na veronika@zitlaudatosi.cz nebo sdílejte příspěvky s hashtagem #pustvdobeekologickekrize.
Letošní postní doba trvá od 17. 2. do 3. 4. 2021.

www.zitlaudatosi.cz