Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/schuzka-prazskych-rebelu-a-rebelek-vsichni-vitani/473/

Schůzka pražských rebelů a rebelek (všichni vítáni!)

19. února 2020 18.00 – 19. února 2020 20.00
Literární Kavárna Týnská, Týnská 6, Prague, 110 00
Program: 18. února
Pravidelná schůzka rebelek a rebelů, kde se dozvíte nejnovější informace o XR. Kromě poznání ostatních v XR, je možné se pobavit i o vašem zapojení do pracovních skupin (součástí každých schůzek je i rozdělení do pracovních skupin, kde se můžete poptat, co dělá ta která skupina). Druhou půlku večera pak věnujeme Umělecké skupině, se kterou budeme vymýšlet hesla na plakáty, placky, samolepky a další. Bude to kreativní a zábavné!
Těšíme!

Všichni jsou vítáni!

Toto je schůzka místní skupiny dobrovolníků Extinction Rebellion - lidí, kteří chtějí něco dělat s klimatickou a ekologickou krizí, které čelíme.

Setkání probíhají v této struktuře:
- naladění
- několik klíčových oznámení
- hlubší vzájemné seznámení
- nalezení vhodné pracovní skupiny nebo jiného zapojení v rebelii
- aktivity k učení a růstu (trénink NVDA - nenásilné přímé akce; jak reagovat na předsudky atd.)

Setkání je v češtině s možností překladu do angličtiny.

Pokud jsi v XR nový/á, doporučujeme se podívat na záznam přednášky "Míříme k vyhynutí" můžete zhlédnout v češtině zde: https://www.youtube.com/watch?v=2gPypBRcTMM.
Nebo zde v AJ s českými titulky: https://www.youtube.com/watch?v=b2VkC4SnwY0&fbclid=IwAR03VNPYQVWuY09Olrm6Kq9q7MClAaQRPHsqAto-NE2FxZ0TC-CiSa6gxQU

Tuto přednášku nabízíme minimálně jednou týdně a je to v úvod do tematiky klimatické krize a co s tím udělat. Druhým krokem bývá úvodní workshop pro nové dobrovolníky, který bývá nejčastěji ve čtvrtek a kde probereme vnitřní struktury XR Praha a naše hodnoty a principy.

Klidně ale můžeš přijít na tuto schůzku jako první kontakt s XR, jenom se ti nejspíš nebudeme schopní tolik věnovat.

......................................
EN:
This is the local group meeting for all the XR volunteers, committed to doing something about the climate and ecological emergency we are facing.

If you are completely new to Extinction Rebellion we recommend watching this talk online (English subtitles) and come along early (6pm) to have a chat. https://www.youtube.com/watch?v=t2NTRh09RHI&t=1400s .

We will do a short intro to XR on Wednesdays, but usually there is the Heading for Extinction talk, delivered all over the world now. The next step is the on-boarding workshop, where you become a volunteer for XR, get to know our internal functioning and our values and principles. But it is also perfectly ok, to come for the first time to our Wednesday volunteer meetings, we just won't have as much time to give you a detailed introduction. All are welcome!

If you are a regular volunteer, please click going so we know you are coming!