Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/schuzka-prazskych-rebelu-a-rebelek-vsichni-vitani/575/

Schůzka pražských rebelů a rebelek (všichni vítáni!)

1. dubna 2020 18.00 – 1. dubna 2020 20.00
online
POKUD SE CHCETE PŘIDAT K XR, ČTĚTE PROSÍM CELÝ TEXT NÍŽE! =)

V době nouzového stavu budou schůzky online! I

Toto je událost ke schůzce místní skupiny dobrovolníků Extinction Rebellion - lidí, kteří chtějí něco dělat s klimatickou a ekologickou krizí, které čelíme.

Pravidelná schůzka rebelek a rebelů, kde se dozvíte nejnovější informace o XR. Kromě poznání ostatních v XR, je možné se pobavit i o vašem zapojení do pracovních skupin (součástí každé schůzky je i rozdělení do pracovních skupin, kde se můžete poptat, co která skupina dělá). Bližší program zveřejňujeme vždy několik dní předem zde v události.

Všichni jsou vítáni!


Setkání probíhají v této struktuře:
- naladění
- co je nového v XR
- hlubší vzájemné seznámení
- nalezení vhodné pracovní skupiny nebo jiného zapojení v rebelii
- aktivity k učení a růstu (trénink NVDA - nenásilné přímé akce; jak reagovat na předsudky atd.)

Setkání probíhá v češtině s možností překladu do angličtiny.

Pokud jsi v XR nový/á, doporučujeme se podívat na záznam přednášky "Míříme k vyhynutí" můžete zhlédnout v češtině zde: https://www.youtube.com/watch?v=2gPypBRcTMM.
Nebo zde v AJ s českými titulky: https://www.youtube.com/watch?v=b2VkC4SnwY0&fbclid=IwAR03VNPYQVWuY09Olrm6Kq9q7MClAaQRPHsqAto-NE2FxZ0TC-CiSa6gxQU

Tuto přednášku můžete shlédnout i osobně. Koná se přibližně jednou týdně a uvede vás do tematiky klimatické krize a řekne také, jak se do řešení krize můžete zapojit vy. Druhým krokem bývá úvodní workshop pro nové dobrovolníky, který bývá nejčastěji ve čtvrtek. Probereme vnitřní struktury XR Praha a naše hodnoty a principy.


......................................
EN:
This is the local group meeting for all the XR volunteers, committed to doing something about the climate and ecological emergency we are facing.

If you are completely new to Extinction Rebellion we recommend watching this talk online (English subtitles) and come along early (6pm) to have a chat. https://www.youtube.com/watch?v=t2NTRh09RHI&t=1400s .

We will do a short intro to XR on Wednesdays, but usually there is the Heading for Extinction talk, delivered all over the world now. The next step is the on-boarding workshop, where you become a volunteer for XR, get to know our internal functioning and our values and principles. But it is also perfectly ok, to come for the first time to our Wednesday volunteer meetings, we just won't have as much time to give you a detailed introduction. All are welcome!

If you are a regular volunteer, please click going so we know you are coming!