Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/schuzka-prazskych-rebelu-a-rebelek-vsichni-vitani/655/

Schůzka pražských rebelů a rebelek (Všichni vítaní)

5. srpna 2020 18.00 – 5. srpna 2020 20.00
Nádražní 3, 150 00 Praha, Česká Republika
Pravidelná schůzka rebelek a rebelů, kde se dozvíte nejnovější informace a plány XR. Kromě poznání ostatních rebelů a rebelek, je možné se pobavit i o vašem zapojení. Bližší program zveřejňujeme vždy několik dní předem zde v události.

Všichni jsou vítáni!

Setkání probíhají v této struktuře:
- naladění
- co je nového v XR
- vzájemné seznámení
- nalezení vhodné pracovní skupiny nebo jiného zapojení v rebelii
- aktivity k učení a růstu (trénink NVDA - nenásilné přímé akce; jak reagovat na předsudky atd.)

Setkání probíhá v češtině.

Pokud jsi v XR nový/á, doporučujeme se podívat na záznam přednášky "Míříme k vyhynutí" můžete zhlédnout v češtině zde: https://www.youtube.com/watch?v=2gPypBRcTMM a nezapomeňte na druhou část: https://www.youtube.com/watch?v=lAScFX2iORM.
Nebo v anglické verzi s českými titulky: https://www.youtube.com/watch?v=b2VkC4SnwY0&fbclid=IwAR03VNPYQVWuY09Olrm6Kq9q7MClAaQRPHsqAto-NE2FxZ0TC-CiSa6gxQU

Přednáška vás uvede vás do tematiky klimatické krize a řekne také, jak se do řešení krize můžete zapojit vy. Přednášky se konají i naživo (v případě virové pandemie online), sledujte naše facebookové stránky pro bližší info.

Druhým krokem bývá úvodní workshop pro nové dobrovolníky a dobrovolnice, který je určen pro nové lidi, aby se seznámili s XR. Probereme vnitřní struktury XR Praha a naše hodnoty a principy. Workshop je uspořádán hlavně pro zájemce a zájemkyně o pochopení fungování XR a promyšlení svého zapojení v hnutí. Stejně jako u přednášek informace o konání dalšího workshopu naleznete v přehledu našich událostí na facebooku!

......................................
EN:
This is the local group meeting for all the XR volunteers, committed to do something about the climate and ecological emergency we are facing.

We have also English-speaking Group! - If you don't speak czech, contact this page Extinction Rebellion Czech Republic - International Community. This Group organises english-speaking meetings and workshops.

If you are completely new to Extinction Rebellion we recommend watching this talk online (English subtitles) and come along early (6pm) to have a chat. https://www.youtube.com/watch?v=t2NTRh09RHI&t=1400s .

We will do a short intro to XR on Wednesdays, but usually there is the Heading for Extinction talk, delivered all over the world now. The next step is the on-boarding workshop, where you become a volunteer for XR, get to know our internal functioning and our values and principles. But it is also perfectly ok, to come for the first time to our Wednesday volunteer meetings, we just won't have as much time to give you a detailed introduction. All are welcome!

If you are a regular volunteer, please click going so we know you are coming!