Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/sirena-pro-zemi/80/

Siréna pro Zemi

4. prosince 2019 12.00 – 4. prosince 2019 12.02
Stromy umírají, studny vysychají...

Planeta Země se ocitla v klimatické a ekologické krizi, kterou i v České republice pociťujeme čím dál víc na vlastní kůži. Naměřené teploty překonávají rekordy, sucho ničí lesy a krajina přestává nápor zvládat.

Spousta lidí okolo nás si to však neuvědomuje nebo před tím zavírá oči - klimatická i ekologická krize probíhá a svět, lidi v něm, dál spěchají a nezastaví se, aby si uvědomili závažnost problému a vytvořili tlak na vládu. Žít šetrně a v souladu s přírodou je skvělé a nutné, ale vzhledem k rozsahu problému to samo o sobě nestačí.

Každou první středu v měsíci máme zkoušku sirén. Perfektní příležitost dát najevo, jak závažná je klimatická a ekologická krize a že si přejeme, aby jí naše vláda dala adekvátní pozornost a okamžitě začala jednat.

Napište vzkaz pro Zemi, pro vládu, pro lidi…. Napište, co byste si přáli, nebo upozorněte na probíhající krizi.

Stoupněte si s cedulí s vaším nápisem ve chvíli, kdy bude probíhat zkouška sirén. Kdekoliv. Tam, kde zrovna jste - v práci, ve škole, v tramvaji... Vyfoťte se nebo natočte se s někým navzájem a sdílejte fotky, videa s hashtagy:

#klimatickakrize #ekologickakrize #sirenaprozemi. #spojmeseprozemi

A proč nestačí žít ekologicky? Odpověď ve zkratce zde:

https://www.facebook.com/XRczech/photos/a.379489496048047/383794835617513/?type=3&theater

Vyzýváme taky lidé v jiných státech - přidejte se k akci a naplánujte si akci Siréna pro zemi podle místních časů zkoušky sirén 🙂