Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/skoncujme-s-financovanim-klimaticke-krize/805/

Skoncujme s financováním klimatické krize!

26. března 2021 8.00 – 26. března 2021 17.00
Česká republika, Prague
Extinction Rebellion se probouzí do roku 2021. Koronavirus nás může zbrzdit, ale my víme, že času není nazbyt. Globální dopady pandemie jsou jen zlomkem toho, co nás čeká, když radikálně nezměníme svůj dosavadní přístup ke klimatické krizi.

⏰💰
Řešení existují, ale chybí politická vůle je prosadit, mimo jiné i kvůli ekonomické síle fosilního průmyslu, který upřednostňuje krátkodobé výnosy pro pár jedinců před spravedlivou budoucností pro všechny. Fosilní firmy jsou navíc podporovány finančním systémem. Od přijetí Pařížské dohody banky celosvětově poskytly fosilnímu průmyslu minimálně 2.7 bilionu dolarů.

🏭🚨
Ničivá politika bank není výjimkou ani v České republice. Komu a na jaké záměry dají k dispozici astronomické částky, které spravují, má vliv na budoucnost celé společnosti. Poskytování služeb nebo dokonce půjček a investic korporacím, které se těžbou uhlí podílejí na rozvratu klimatu, už není přijatelné. Peníze, které banky používají, jsou navíc peníze nás všech. Skoro každý má u nějaké banky uloženou určitou částku, ale ony o jejím využití rozhodují bez demokratické kontroly.

✊🌍
Banky už nesmí dál hazardovat s naší budoucností. Proto se stavíme na odpor a říkáme pravdu o špinavých penězích. V pátek 26. března provedeme sérii koordinovaných akcí v různých městech po celé České republice. Přidejte se ke své místní skupině v boji za klimatickou spravedlnost!

📆📆
Akci předchází série workshopů a tréninků, které ji co nejvíce ulehčí:
20. 2. (https://fb.me/e/3C4eqCvSn) nebo 26. 2. (https://fb.me/e/5cfarFBEU) přijďte na akční briefing, kde se dozvíte více informací o bankách, jak udělat akci u sebe ve městě, a jakou podporu u toho od nás dostanete.

Nikdy jste nebyli na žádné přímé akci? Nevadí! 7. 3. (https://fb.me/e/U9P7Cnxs) nebo 19. 3. (https://fb.me/e/21Yn4G4YJ) můžete dorazit na trénink nenásilné přímé akce.

A jestli vás zajímají možné právní následky plynoucí ze záchrany planety a lidstva, chystáme i právní workshop: https://fb.me/e/18ikOm2HI

📨📞
Chcete se zúčastnit?
Tyto skupiny se zapojí. Dejte like jejich stránce a zeptejte se jich, jak se zúčastnit nebo nám napište na e-mail ahoj@extinctionrebellion.cz
Praha: https://www.facebook.com/XRPraha
Brno: https://www.facebook.com/XRBrno
Ostrava: https://www.facebook.com/xrostrava
Pardubice: https://www.facebook.com/xrpardubice
Mladá Boleslav: https://www.facebook.com/XRMladaBoleslav
Vsetín: https://www.facebook.com/XRVsetin
Zlín: https://www.facebook.com/XRZlin
Ústecký kraj: https://www.facebook.com/Extinction-Rebellion-%C3%9Asteck%C3%BD-kraj-414160072715901

Love&Rage!💚