Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/xr-love-in-svetylka-pro-vsechny/388/

XR love-in - světýlka pro všechny

12. prosince 2019 16.00 – 12. prosince 2019 17.30
Kumbál, Heřmanova 12, Prague, 170 00
Zveme na předvánoční setkání na vyjádření solidarity s lidmi, kteří kvůli klima krizi nemohou trávit svátky v klidu a bezpečí. Zároveň proběhne charitativní sbírka pro osamělé důchodce, kteří jsou během letních vln veder ve městech silně ohroženi.

Setkáme se v útulném prostoru v baby-friendly kavárně Kumbál kousek od Strossmayerova náměstí, kde budeme s dětmi malovat přáníčka a vzkazy dalším dětem a rodinám, kteří místo radostného užívání svátků čelí těžkostem, jsou nechtěně na cestách nebo je události rozdělily.

Následně spolu svoje přání, modlitby a držené palce vypustíme s přáním všeho dobrého do zimního nebe. S Gabrielou si zazpíváme několik čerstvých písniček a v předvečer svátku světel si připomeneme, že právě uprostřed chvil největší temnoty se rodí světlo nové naděje.

S sebou si vezměte teplé oblečení (venkovní část je cca na 20 minut), čajovou svíčku a skleničku za každého člena vaší rodiny, zapalovač, rytmické nástroje pro děti, vánoční cukroví nebo jiný mls na sdílení a malý dáreček pro osamělé seniory, viz dále,

Budeme rádi, když každý přispějete nejen myšlenkou na ty, kteří nemohou trávit svátky spolu a v míru, ale i na ty, kteří tráví svátky blízko nás, ale sami a jejich situace jim nedovoluje svátky oslavit tak, jak by si přáli.

Téměř neviditelnými obětmi klimatické krize kolem nás jsou naši nejstarší spoluobčané. Kvůli úbytku sil a zdraví nemají takové schopnosti se vyrovnávat s výkyvy počasí a jsou častými oběťmi v případě vln veder, výpadků energie, smogových situací atp.

Proto podpoříme jejich sváteční dny sbírkou vánočních balíčku. Jsou určeny pro klienty domácí pečovatelské služby v Kobylisích a Vršovicích, kterou poskytuje Diakonie (https://www.diakonie.cz ). Prosim, přineste jeden nebo více pytlíčků s drobnostmi, které potěší osaměle žijícího seniora na hranici chudoby – kávu, čaj, svíčku, křížovky, drobná dobrota, mýdlo, sprchový gel, šampon, poukázka do lékárny… I malý dárek potěší.

(Je to ta samá organizace, co pořádá již známou sbírku Krabice od bot, jen cílová skupina je jiná…)