Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/jednejme-okamzite/akce-udalosti/zmena-klimatu-mirime-k-vyhynuti-a-co-s-tim-delat/338/

Změna klimatu: Míříme k vyhynutí (a co s tím dělat)

27. listopadu 2019 16.30 – 27. listopadu 2019 19.00
*6.ZŠ Cheb*, přednášková učebna
Přednáška a debata o největším nebezpečí, které nám hrozí.

PŘEDNÁŠÍ HOST: Mgr. Martin Merta z plzeňské skupiny Extinction Rebellion (působí také jako organizátor v oddělení Celoživotního a distančního vzdělávání na univerzitě v Plzni a Skautském institutu)

KDE:
Přednáška proběhne na 6.ZŠ, která má statut ekoškoly, v její přednáškové učebně (vstup hlavním chodem, cesta bude označena)

PROČ:
Rozhodli jsme se zopakovat přednášku, které se zde v Chebu konala v září a díky níž vzešla i naše iniciativa Chebsko za klima.
Představíme zde naší iniciativu i možnosti zapojení, stejně tak jako místní skupinu XR.

CO?
Tato veřejná přednáška má 2 části. V první se bude mluvit současných vědeckých faktech, které se tohoto tématu týkají, např. o globálním oteplování, skleníkovém efektu, tání ledovců a permafrostu, o změnách klimatu v historii, o vlivu člověka, bodech zvratu (tzv. tipping points) a spoustě dalších informací.
Druhá část představuje hnutí Extinction Rebellion (Rebelii proti vyhynutí, zkratka XR), které teprve v loňském roce vzniklo ve Velké Británii a nyní je již hnutím celosvětovým. Dozvíte se, jaké mají zásady, proč s tematem současný systém nic nedělá a jak to změnit.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ (bude použito na úhradu cestovních nákladů přednášejícího a pronájmu učebny)

Anotace přednášky:
Situace planety je vážná. Už i běžná média píší o velkém suchu, nedostatku vody, rychlejším tání ledovců než se očekávalo. Vědci se shodují na tom, že nám zbývá poslední desetiletí na vyřešení situace, jinak může dojít k nenávratné změně klimatu, která sebou přinese velkou vlnu migrace a konfliktů. My i naše děti stojíme před velkým rizikem.

Všichni jste vítání!