Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/akce/hladovka-za-klima/

Hladovka za klima

Držíme hladovku, abychom upozornili na fakt, že klimatická krize přímo ohrožuje naši potravinovou bezpečnost.

Hladovka začíná 13. prosince.

Žádné jídlo, žádná budoucnost

Produkce potravin je v nebezpečí. Klimatická krize přímo ohrožuje schopnost lidstva se uživit a nedostatek úrody hrozí i u nás v Česku.

  • Budoucí celosvětová produkce potravin je v ohrožení kvůli rostoucí teplotě, suchu, erozi půdy, bezohlednému nadměrnému rybolovu a dalším faktorům. Riskujeme ztrátu schopnosti nakrmit populaci celého světa.
  • Pole se vlivem necitlivého zemědělství a vzrůstajících teplot stávají neúrodnými. V tichosti z nich mizí veškerý život. Minulý rok kvůli intenzivnímu suchu úroda většiny druhů zeleniny a obilovin v Evropě poklesla o 20%.
  • Fakta jsou jasná. Většina lidí ovšem netuší, jak narůstající teploty dramaticky ovlivní naše každodenní životy. A vláda mlčí.

Říkejte pravdu – první požadavek Extinction Rebellion

Vyzýváme vládu a média: postavte se k problému čelem a říkejte pravdu o nebezpečí, které nám všem hrozí. Požadujeme, aby Česká republika vyhlásila stav klimatické nouze a začala konečně důsledně řešit klimatickou a ekologickou krizi. Tento první krok nelze přeskočit.

Hladovka za klima

Držíme hladovku, abychom upozornili na fakt, že klimatická krize přímo ohrožuje naši potravinovou bezpečnost a nedostatek úrody hrozí i u nás v Česku.

V pátek 13. prosince započne Hladovka za klima s požadavkem, aby vláda začala adekvátně řešit klimatickou a ekologickou krizi, která ohrožuje milion druhů vyhynutím, civilizaci kolapsem, a miliardy lidí smrtí.

Všechny hladovky se budou odehrávat na veřejnosti. V Praze plánujeme být na Andělu, v Brně na České (poblíž místa spojení se Solniční).

V ČR se bude hladovky účastnit více než 20 lidí. Jejich společnou motivací je vědomý bezprecedentní a zhoršující se klimatické krize, v níž se nacházíme, a tristní nezájem české vlády k tématu. Mnoho rebelů nebude konzumovat žádné jídlo po celý týden, jiní budou držet solidární půsty.

Přidejte se k nám! Přidejte se k hladovce, solidárnímu půstu nebo přijďte podpořit naše rebely.

Přidejte se k hladovce – informace a registrace

V průběhu hladovky budeme zveřejňovat videa a příběhy hladovějících lidí. Jdou s kůží na trh za nás všechny a náš společný problém. Děkujeme každému z nich.

Příběhy hladovějících – sledujte na Facebooku