Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/pridejte-se/

Přidejte se

Potřebujeme vás – ať jste, kdo jste, ať máte volného času hodně, nebo málo. Pomozte nám vybudovat silné hnutí. Naše představa o změně vyžaduje zapojení velkého počtu lidí. Společně budeme k nezastavení.

Chcete-li se k nám přidat, zde zjistíte, jak na to.

 1. Navažte s námi kontakt

  Pro vstup do Rebelie můžete vyplnit online přihlášku, na jejímž základě vám poté napíšeme. Nebo se nám ozvěte přímo – na Facebooku či na ahoj@extinctionrebellion.cz. Pokud se s námi chcete potkat naživo, tak vám rovnou odepíšeme, jaké jsou zrovna naplánované akce a workshopy. Rádi vás na takové akci uvidíme! Nemusíte se bát – víme, že může být náročné zapojit se do nového kolektivu, a bereme na to ohled. Těšíme se na vás!

 2. Informujte se o situaci

  První krok k řešení problému je si problém uvědomit. Můžete začít naší úvodní přednáškou Míříme k vyhynutí. Mohla by vás zajímat také hloubková analýza budoucnosti Česka za 30 let, kterou jsme vytvořili ve spolupráci s českými klimatology. Dále jsme připravili také seznam doporučených webů, článků a videí, jež se klimatickou krizí zabývají, a to jak vědeckých, tak populárně naučných.

 3. Buďte v obraze

  Všem, kteří nám nechají svou e-mailovou adresu, pravidelně zasíláme newsletter s informacemi o plánovaných i proběhlých akcích. Když nás budete sledovat na Facebooku, budete se denně dozvídat i o souvisejícím dění mimo XR, sdílíme zde inspirativní články a upozorňujeme na podstatné události týkající se ekologie či klimatu.

 4. Zjistěte víc o Extinction Rebellion

  Jaké jsou naše hodnoty a principy? Co znamená „nenásilná přímá akce“? Zajímá vás, jak se stát rebelem XR?

 5. Poznejte rebely v okolí…

  Najděte si místní skupinu ve svém okolí. Zapojte se, trénujte a tvořte s námi dobrovolnické hnutí.

 6. … nebo začněte rebelii ve svém městě

  Žádná místní skupina v okolí? Uspořádejte úvodní přednášku Míříme k vyhynutí a rozjeďte to.
  Spojte se s námi, pomůžeme vám s organizací.

 7. Přispějte finančně

  Každý dar nám pomáhá pokračovat v boji proti klimatickému a ekologickému kolapsu a budovat spravedlivý, obyvatelný svět pro všechny.