Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/akce/podzimni-rebelie/

Podzimní rebelie

Vypukne to 7. října

Londýn, Paříž, Berlín, New York… a 40 dalších zemí. Narušíme obvyklé pořádky a vyzveme vlády, ať jednají.

Pražská rebelie se přidá v pátek a v sobotu 11.–12. října.
Pojďme ji udělat kouzelnou, krásnou, vtipnou, silnou!

Oč jde v rebelii? Vlády postupují liknavě v boji proti krizi. Běžná řešení (petice, apely na naslouchání vědcům…) nefungují. Občanská neposlušnost funguje! Tvoříme nenásilné hnutí, povstání, které roste po celém světě a které vlády nemůžou ignorovat. Tak, abychom stihli zachovat snesitelný život pro naše děti.

Naše požadavky

  1. Říkejte nám pravdu – Vláda musí říkat pravdu o klimatické a ekologické krizi, musí změnit nekonzistentní legislativu a společně s médii otevřeně komunikovat s občany. 📢
  2. Okamžitě začněte jednat – Vláda musí nařídit právně závazná pravidla k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2025 a redukovat úroveň spotřeby. ↘️
  3. Potřebujeme nadstranickou politiku – Žádáme vytvoření občanského shromáždění, které by dohlíželo na zavádění změn a fungovalo jako účelný demokratický nástroj. 👫

Jak to bude probíhat?

Skupiny Extinction Rebellion budou v ulicích po celé zemi pořádat nenásilné přímé akce. Od Liberce přes Brno až po Olomouc a Prahu se stateční občané postaví za své zásady a české vládě dají jasně najevo, že další nečinnost ve věci klimatické a ekologické krize už lidé nestrpí.

V pátek 11. a v sobotu 12. října se rebelové z celé země spojí v Praze a budou pořádat nápadité akce narušující běžný chod věcí.

V sobotu uspořádáme protestní akci na Václavském náměstí. Bude mít dvě části – část bezpečnou, otevřenou všem a legální. Druhá část, která bude od legální části oddělena, bude blokáda, které se zúčastní lidé odhodlaní k akci občanské neposlušnosti.

K tomu potřebujeme vaši pomoc.

Co nás čeká

Prosíme, informace o akcích šiřte dál a zvěte svoje známé!

Jak se můžete zapojit?

🙋‍♂️ Pomozte nám zorganizovat akce pro stovky účastníků rebelie. Potřebujeme všechny dovednosti, každého. Pomáhat se dá i přes internet.

Dejte nám vědět, že se chcete zapojit do příprav

Přijeďte do Prahy od 7. října, nebo aspoň od pátku 11. října, nebo každopádně na sobotu 12. října!

Pozvěte na sobotu svoje známé: https://www.facebook.com/events/444195372843442/.

✊ Přidejte se k nejbližší místní skupině – vyhledejte si na Facebooku Extinction Rebellion spolu se jménem města, v němž žijete, a napište své místní skupině zprávu. Taky se můžete podívat na naši stránku událostí, kde sdílíme všechny přednášky, schůzky, workshopy i akce.