Nejnovější Lidé z rebelie Nenásilné akce Newsletter Rozhovory Shromáždění občanů Věda

Otevřená odpověď na reportáž ČT Ostrava o Uhelné komisi

27. srpna 2019

Zprávy z Uhelné komise: včera se poprvé setkali zástupci různých institucí, aby začali připravovat ukončení doby uhelné v ČR. Komisi zřídil ministr Brabec v reakci na jarní stávky studentů, po vzoru Německa. V Německu pracovala 8 měsíců a výsledkem je plán na odstavení uhlí do roku 2038 nebo dříve. U nás má komise čas dalších 18 měsíců – to je moc dlouho. A její složení je hodně „prouhelné“ – to je riziko.

Každopádně krásnou zprávu přinesl Jirka Koželuh (v komisi za Hnutí Duha): „A super byla demonstrace před Úřadem vlády ČR, která nám všem připomíná urgentnost řešení. Ministři se o ní několikrát zmínili a nikterak negativně. Spíš jako o faktu, že od nás veřejnost očekává taky akčnost.“ Bezva, že?

Ledy tají, jde nám o krk, a tak budeme doufat, že tají i ledy v srdcích lidí, kteří můžou ovlivnit energetický mix ČR.

Veřejnost je ale pořád ještě velice chabě informovaná. O zasedání komise informovala ČT Ostrava – ani slovo o tom, PROČ potřebujeme uhlí odstavit. Tak jsme se jim rozhodli zaslat tzv. otevřenou odpověď. Ostravský region není na nějaké záložní planetě, které se skleníkový efekt netýká!

Líbí se vám naše práce?
Potřebujeme vaši podporu.

V sobotu 12. října jsme dali jasně najevo, že rebelie proti vyhynutí začala.

Před námi leží obrovská výzva a času je žalostně málo. Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete i jinak. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Zřiďte si trvalý příkaz →

Děkujeme.
Love and rage!