Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2019/09/28/akce-svat%C3%BD-v%C3%A1clav/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Akce: Svatý Václav

28. září 2019 Nenásilné akce

Na pomníku sv. Václava na Václavském náměstí v Praze se 28. 9. objevila dočasná instalace upozorňující na hrozbu změny klimatu. Členové Extinction Rebellion sem pomocí vysokozdvižné plošiny umístili banner s nápisem „nedejme zahynout nám i budoucím“, který vychází z původního nápisu na soše a zároveň vyjadřuje i zakládající myšlenku hnutí.

Symbolicky se tak stalo právě 28. září, tedy v Den české státnosti, který je zároveň svátkem svatého Václava, jakožto jednoho z tradičních symbolů českého státu. Podle aktivistů nejde o zneuctění jednoho ze symbolů české státnosti, ale naopak o snahu chápat ve vší vážnosti jeho poselství současným i budoucím generacím.

Původním záměrem bylo, aby instalace na soše zůstala až do 12. října, kdy se na stejném místě bude konat ohlášená demonstrace v rámci celosvětové rebelie proti vyhynutí. Policie s tímto záměrem nesouhlasila, proto aktivisté transparent následně sundali.


Zpráva: Aktuálně.cz
Fotografie: Fotogalerie na Facebooku

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.