Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2019/10/18/lide-z-rebelie-vasek/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Lidé z rebelie: Vašek

18. října 2019 Lidé z rebelie

Proč jsem blokoval magistrálu?

Jmenuji se Vašek a jsem student medicíny a angličtiny. Můj důvod, proč jsem se účastnil blokády pražské magistrály i jiných akcí Extinction Rebellion, je prostý: nevěděl bych, jak se sebou žít, kdybych nic nedělal.

Věřím, že v situaci krize takovýchto rozměrů je čímsi jako povinností zodpovědného člověka jednat tak, jak může.

S přidáním se k XR jsem to měl vcelku jednoduché. Velikosti problému jsem si byl jakž takž vědom dlouho, a především v posledním roce pro mne přišel dlouhý sled změn životního stylu směrem k větší udržitelnosti. Protože prostě: všechny tyto možnosti jsou dnes snadno k dispozici, tak proč jich nevyužít? Když jsem se poprvé doslechl o Extinction Rebellion, cosi ve mně si už říkalo, že v takové organizaci jednou skončím.

A stalo se.

I navzdory tomu, že jsem se o toto téma už předtím zajímal, mi přednáška Míříme k vyhynutí a vstup do XR ještě více otevřely oči. Zároveň mě přiměly namísto individuálních změn, o kterých jsem předtím s lidmi mluvíval, zaměřit se na změnu systémovou. Občanská neposlušnost je pro takovou změnu nejvhodnější nástroj. Jako jediná může být dost rychlá a průbojná, aby předešla katastrofálním následkům.

Proto jsem tam v sobotu byl. Rebelovat za život.

S láskou
Vašek

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.