Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2020/03/09/uspesna-premiera-filmu-zal-zen-v-prazskem-svetozoru/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Úspěšná premiéra filmu Žal žen v pražském Světozoru

9. března 2020 Lidé z rebelie

Žal nad zničenou krajinou a ignorováním životního prostředí se před 30 lety stal jedním ze zdrojů Sametové revoluce. Brzy se Československo nadechlo nejen svobody, ale i čistějšího vzduchu. Po třech dekádách ale zase narůstá žal, tentokrát nad stavem klimatu, naráží na ignoranci a opět se mění v rebelii. A věci se dávají do pohybu.

Nový dokument Andrey Culkové o ženách z klimatického hnutí přišel na svět stejně dynamicky, jako se začala před rokem formovat česká odnož Extinction Rebellion. Film Žal žen není o statistikách a teplotních stupních, ale právě o emocích. Otevřeně zkoumá emoce, které vzbuzuje vidina blízkého kolapsu rovnováhy mezi planetou a lidmi. Velmi osobně ukazuje hloubku prožívání klimatického žalu a jeho roli v klimatickém prozření i aktivismu. Ve filmu se hodně smutní, ale také o to více úlevně směje, do hloubky se prožívá radost, ale i vlastní konečnost.

Na premiéru 8. 3. 2020 v pražském kině Světozor dorazila řada protagonistek dokumentu i dalších členů a členek hnutí. Film nicméně vzbudil velký zájem i mezi ostatními diváky. Nyní jej čekají další reprízy v Praze i v regionech v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Film vznikl v rekordním čase a pouze za podpory účastníků. Nyní je potřeba pokrýt část postprodukce. Přispějte na něj prosím na portálu Hithit. Děkujeme!

Trailer k filmu
FB stránka filmu

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.