Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2020/06/08/rebel-talk-s-vojtechem-peckou/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Rebel Talk s Vojtěchem Peckou

Na druhý online přednáškorozhovor jsme si pozvali autora známého textu Pohled do propasti. Sociolog Vojtěch Pecka mluvil o tom, co se bude dít po koronavirové krizi ohledně klimatu, o co se hraje a jak celou věc můžeme ovlivnit my, občané.

8. června 2020 Věda

V souvislosti s koronavirovou krizí, která aktuálně spouští krizi ekonomickou, si mnoho lidí nás klade otázku, jak se vrátit do normálního stavu věcí. Chceme se ale skutečně vrátit zpátky, nebo tuto krizi využít jako příležitost pro to, abychom změnili vše, co nefungovalo už před krizí?

Podle všeho to vypadá, že reakce vlád a institucí bude tentokrát velmi odlišná od reakcí, kterých jsme byli svědky během finanční krize v uplynulé dekádě. Namísto toho, aby se škrtalo jako kdysi, chystá Evropská komise investiční balíček ve výši 750 miliard eur. Kam by ale tyto peníze měly směřovat? Na záchranu průmyslu, aerolinek a velkých hráčů, nebo do tvorby nové ekonomiky, obnovitelných zdrojů, podpory lokální potravinové soběstačnosti a adaptace krajiny na změnu klimatu? V jakých rovinách se nyní odehrává rozhodování o budoucnosti lidstva a co v této věci můžeme udělat my, občané?

V rámci přednášky i diskuse s naší moderátorkou Veronikou Holcnerovou zaznělo mnoho podnětných myšlenek, argumentů a tipů, Vojtěch Pecka odpověděl také na řadu dotazů z publika. Doporučujeme sledovat talk s tužkou a papírem v ruce!

Videozáznam z přednášky je dostupný na Facebooku i Youtube.
Zhlédněte a šiřte dál!

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.