Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2020/09/10/zazehnuti-rebelie/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Zažehnutí rebelie

Občané z hnutí Extinction Rebellion dnes symbolicky s odkazem na Jana Palacha, který chtěl probrat demoralizovanou společnost, zažehli letošní Velkou rebelii.

10. září 2020 Nenásilné akce

„Akt Jana Palacha byl činem naprostého zoufalství v situaci, kdy už neviděl jiné východisko. Nečinnost našich politiků ve věci klimatické krize je natolik zoufalá, že na určité úrovni dokážu pochopit, co Palacha k jeho nevratnému činu vedlo,“ uvažuje o symbolice dnešní akce před Národním muzeem mluvčí hnutí Veronika Holcnerová.

Vláda ČR nekoná dostatečně a my chceme probrat občany České republiky, aby po naší vládě vyžadovali dostatečně efektivní kroky ke zmírnění klimatické krize a k adaptaci na ni. Velká rebelie se bude konat na Klárově ve dnech 29. 9. až 2. 10. 2020. Jestliže nechcete jen přihlížet, jestliže se chcete stát součástí změny, přidejte se k nám!

Fotogalerie zde.

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.