Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2021/03/06/rebel-talk-s-vitem-rousem/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Rebel Talk s Vítem Rousem

Pátý moderovaný přednáškorozhovor se vracel k tématu prvního: vodě. Tentokrát ovšem ne v krajině, ale v zástavbě. Naším hostem byl projektant Vít Rous ze společnosti Grania, která se zabývá přírodě blízkými řešeními ve vodním hospodářství. Co je to (modro)zelená infrastruktura? Vyplatí se jen ekologicky, nebo i finančně? Stavět v přírodě, nebo s přírodou? A jak změnit myšlení institucí i spoluobčanů?

6. března 2021 Věda

Vít Rous ve své přednášce představil a vysvětlil všechny termíny s tématem spojené (viz též jeho článek zde) a ukázal konkrétní příklady, jak přírodě blízké projektování vypadá v praxi. V českém prostředí zatím k němu není mnoho vhodných studijních materiálů, zájemci se mohou seznámit s manuálem modrozelené infrastruktury pro město Teplice. Bohatá diskuse se věnovala legislativním i jiným zádrhelům při praktických aplikacích a možnostem změny.

Záznam rebel talku si můžete prohlédnout zde.

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.