Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/rebel-talk-s-jirim-malikem/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Rebel Talk s Jiřím Malíkem

Vynikajícím příspěvkem Jiřího Malíka zahájila naše nová série online přednáškorozhovorů s odborníky na témata související s klimatickou krizí.

10. května 2020 Věda

Česká republika čelí podle oficiálního vyjádření ministra životního prostředí katastrofickému suchu. Navzdory probíhající pandemii koronaviru z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že Češi se klimatických změn obávají více než samotné pandemie a jejích ekonomických dopadů.

V situaci, když už jde do tuhého, si nadále nelze vystačit s pouhou kritikou stavu věcí nebo obecnými požadavky na změnu. Je na čase utvářet vizi řešení a společnými silami ji realizovat, a to s vědomím toho, že již včera bylo pozdě. Součástí takové vize je adaptace na nový klimatický režim, což zahrnuje i transformaci současného zemědělského hospodaření zaměřenou na zvýšení retenční schopnosti krajiny.

Proč máme sucho? Co je s tím třeba udělat? Jak k tomu můžeme nejlépe přispět jako laici-jednotlivci i jako organizované občanské hnutí? Ekolog, aktivista a spoluautor oceňovaných modelů zadržování vody v krajině Jiří Malík ze spolku Živá voda ve své přednášce představil přesnou analýzu současné situace i i komplexní postup jejího řešení. V diskusi s naší moderátorkou Veronikou Holcnerovou dále zodpověděl řadu dotazů.

Videozáznam z přednášky je dostupný také na Facebooku a Youtube.
Určitě jej zhlédněte a šiřte dál!

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.