Extinction Rebellion Česká republika

Aktualizovaný obsah této stránky naleznete na https://www.extinctionrebellion.cz/aktuality/2020/04/13/halo-tady-klima/
Nejnovější Shromáždění občanů Stav klimatické nouze Věda Klimatická krize Newsletter Rozhovory Nenásilné akce Lidé z rebelie

Haló, tady klima!

„Haló, tady klima! Máte plán? A mohlo bych ho vidět?“


Koronavirová krize přesunula úředníky z kanceláří na homeoffice a nás z terénu k telefonu a klávesnici. Přidejte se k nám a prosazujte zachování Zelené dohody pro Evropu.

13. dubna 2020 Nenásilné akce

Právě teď, v čase krize, se rozhoduje o tom, jak bude ČR vypadat do budoucna a čí zájmy budou zohledněny – starého průmyslu, nebo naše a našich dětí? Volejte s námi premiérovi a ministrům, posílejte jim e-maily. Pojďte s námi i vy připomenout vládě, aby v době pandemie nehodila klimatické a ekologické závazky přes palubu. Aktuální mimořádná situace si vyžádá řadu opatření ekonomického charakteru, a proto zároveň znamená i jedinečnou příležitost ke změně dosavadního kurzu. Snížení emisí a obnova krajiny se nemusí dít na úkor oživování ekonomiky, naopak může být jeho prostředkem a cílem. Česká vláda ústy ministra Havlíčka tvrdí, že to není možné. V evropském kontextu ovšem jde o minoritní názor, zelený restart ekonomiky podporuje i náš nejbližší soused Slovensko.

Chcete přidat ruku k dílu? Podepište petici Greenpeace a pojďte s námi psát a volat všem, kteří rozhodují. Všechny podstatné informace najdete zde. Pusťte si naše motivační video a hurá na to! Za odměnu za každý telefonát nebo e-mail si můžete otočit jeden dílek skládačky zde.


Soustředěná akce byla oficiálně ukončena k prvnímu květnovému víkendu. Dohromady jsme napsali či zavolali zhruba 250krát! Zelená dohoda a její další osud jsou ovšem stále aktuální, můžete tedy dál kontaktovat členy vlády, politiky, zástupce médií, influencery… K tématu vznikl také tento článek.

Času je málo a bez vás to nezvládneme.
Potřebujeme vaši podporu.

Svět se mění, ale my stále s odvahou i soucitem bojujeme za pravdivé informování veřejnosti a rozhodné jednání v zájmu klimatu i veškerého života na naší planetě.

Potřebujeme vaši pomoc. Nemůžete se zapojit do akcí? Podpořit nás můžete také finančně. I 300 Kč měsíčně nás posune blíž k našemu společnému cíli.

Darujte →

Děkujeme.